با استفاده از نرم‌ افزار HPE Oneview می‌توان از یک کنسول متمرکز، تمامی شبکه شامل سرورها، شبکه و تجهیزات ذخیره‌ساز را مشاهده و مانیتور کرد. این نرم‌ افزار جایگزین نرم‌ افزار HP System Insight Manager است. به عنوان مثال، در صورتی که از Blade سرور در زیرساخت خود استفاده کنید، HPE OneView از اجزای مهم شبکه در مدیریت سرورها می‌شود یعنی بصورت همزمان و متمرکز تمامی آنها را مدیریت می‌کند و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در زمان و منابع می‌شود.

تاریخچه نرم‌ افزار HPE Oneview

نرم‌ افزار HPE Oneview محصول ۴ سال تحقیق شرکت اچ پی در زمینه مدیریت و مانیتورینگ شبکه است که به مدت ۱۸ ماه پس از تولید آن بهینه‌سازی شد. ۳۰ مشتری بزرگ شرکت اچ پی این محصول را درخواست کرده بودند و شرکت اچ پی از این پیشنهادها و نیازهای مشتریان خود برای تولید این نرم‌ افزار استفاده کرده است. شرکت اچ پی سرانجام این نرم‌ افزار را در سال ۲۰۱۳ در کنفرانس سالانه HPE Discover معرفی کرد. به‌وسیله این نرم‌ افزار می‌توان وضعیت سلامت دستگاه‌ها را نیز مانیتور کرد و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود در این نرم‌ افزار، سرورها به گروه‌های مختلف قابل تقسیم‌بندی بوده و می‌توان وضعیت ارتباطی بین آنها را نیز مانیتور کرد.

معرفی نرم‌ افزار مدیریتی HPE Oneview
در شکل نمونه‌ای از View موجود در مدیریت نرم‌‌افزار HPE OneView، نشان داده شده است.

ویژگی های نرم‌ افزار HPE Oneview

این نرم افزار یک ماشین مجازی بوده و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست. مزایایی که این نرم افزار به شبکه ارایه می‌کند، به شرح زیر است:

 • کنسول متمرکز برای مدیریت و اتوماتیک کردن کارهای IT در سازمان
 • کاهش هزینه‌های IT
 • توانایی جستجوی قوی برای یافتن سرورها
 • Open source بودن این نرم‌افزار که باعث می‌شود به راحتی بتوان آن را با نرم‌افزارهای دیگر یکپارچه کرد.
 • گروه‌بندی سرورها و ساختن پروفایل برای آنها
 • مدیریت Blade Enclosureها و ارتباط منطقی بین سرورها
 • کشیدن نقشه ارتباطی سرورها
 • مدیریت Firmware یا فریمور و به‌روزرسانی آنها
 • مشاهده وضعیت سلامت دستگاه‌ها

حذف پیچیدگی زیرساخت با سادگی در اتوماسیون

HPE OneView، اتوماسیون زیرساخت شما را انجام می‌دهد و باعث سادگی در انجام کارها و افزایش سرعت در ارایه خدمات IT برای اپلیکیشن‌ها و خدمات جدید می‌شود و از آنجایی‌که دارای هوش نرم‌افزارمحور است، می‌تواند سطح جدیدی از اتوماسیون را برای مدیریت زیرساخت شما فراهم کند.

HPE OneView بر اساس معماری مدرن و منحصربفردش، سرویس‌های IT را سرعت می‌بخشد و به صورتی کارا و از طریق راهکارهای نرم‌افزارمحور و مبنی بر تمپلیت، از بروز Downtimeها جلوگیری می‌کند. در دیتاسنترهایی که تعداد دیوایس‌های آنها زیاد است و به مدیریت شبانه‌روزی، حداکثر Uptime و مدیریت زیرساخت برای پوشش دادن سرورها، استوریج و شبکه‌بندی نیاز دارند، مناسب است.

با وجود HPE OneView، می‌توان ۶۸ درصد زمان Downtime کمتر، ۶۳ درصد زمان پیاده‌سازی سروری سریع‌تر و ۴۶ درصد زمان پیاده‌سازی استوریجی سریع‌تری را فراهم کرد. پیکربندی VLAN و سرور ESXi جدید، تا ۹۰ درصد سریع‌تر انجام می‌شود.

معرفی نرم‌ افزار مدیریتی HPE Oneview
حذف پیچیدگی زیرساخت با سادگی در اتوماسیون

HPE OneView همچنین با عملکرد خود به عنوان پل اتوماسیون که وظایف پیکربندی و مدیریتی زیرساخت را انجام می‌دهد باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. HPE OneView دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. Converged: مدیریت محاسبه، استوریج و شبکه‌بندی را انجام می‌دهد و باعث کاهش ۵۰ درصدی در استفاده از ابزارهای یادگیری، مدیریتی، اجرا و یکپارچگی می‌شود.
 2. نرم‌افزارمحور: با استفاده از بهترین حالت در تمپلیت‌ها زیرساخت را در مسیر درستی پیاده‌سازی و مدیریت می‌کند.
 3. خودکار: از رابط‌های کاربری برنامه‌نویسی اپلیکیشن در HPE OneView Rest استفاده می‌کند تا کلاسترینگ VMware vSphere را تنها در ۵ مرحله ساده انجام دهد و HPE OneView به عنوان مرکز اتوماسیون، انترپرایز شما را قدرتمند می‌کند.

این پلت‌فرم مدیریتی Converged، تمپلیت‌های پردازشی نرم‌افزارمحور قدرتمندی را برای پیکربندی و پیاده‌سازی اتوماتیک زیرساخت فراهم می‌کند و در عین حال نیز باعث قدرت در مانیتورینگ شده و سلامت زیرساخت را به همراه دارد. HPE OneView با ابزارهای مدیریتی انترپرایز موجود مانند NMware vCenter Server و Microsoft System Center برای کارایی بیشتر در عملیات‌ها (صرفه‌جویی در زمان و هزینه) یکپارچه شده است. توجه داشته باشید که لایسنس HPE OneView شامل حق استفاده از HPE Insight Control می‌شود.